مزایای فرایند علامت گذاری لیزری ( حکاکی لیزری – چاپ لیزری) در مقایسه با دستگاه‌های جوهر افشان (جت پرینتر)

 

بسیاری از تولید کنندگان این سوال را از خود می‌پرسند که چرا بایستی در روش حکاکی لیزری سرمایه گذاری کنند؟ و یا چه چیزی این سرمایه گذاری را توجیه پذیر می‌نماید؟  با در نظر گرفتن تمامی فاکتورها، حکاکی لیزری بهترین روش علامت گذاری در میان سایر روش‌ها از جمله چاپ توسط جت پرینتر بدون در نظر گرفتن میزان تولید شرکت‌ها می‌باشد.

فاکتوری که بسیاری از شرکت‌ها فراموش می‌کنند در نظر بگیرند این است که فرایند حکاکی لیزر هزینه‌ها را از نظر زمان، تعمیرات و نگهداری و کارگر کاهش می‌دهد.  اگرچه این موضوع واضح است که چاپگرهای جوهرافشان نسبت به لیزرها سریع تر هستند ولی دارای عیوبی نیز می‌باشند. علایم چاپ شده توسط چاپگرهای جوهر افشان دائمی نبوده و قابلیت انحلال در گازوییل یا بنزین و غیره را دارند. همچنین چاپگر‌ها نیازمند ماده اولیه جوهر هستند و بعضا توانایی علامت گذاری هوشمند از قبیل ثبت متراژ با دقت بالا روی سیم و کابل را ندارند. هزینه‌های تعمیرات و نگه داری دستگاه‌های جوهر افشان ناشی از بررسی‌های روزانه جوهر چاپ، تعویض کارتریج و تمیز نمودن عامل چاپ روی سطح قطعه، کنترل مداوم چاپ واضح علائم روی محصول می‌باشد که تمامی این موارد در دستگاه حک لیزری مورد نیاز نیست که نهایتا منجر به کاهش شدید زمان تعمیرات و نگهداری می‌شود. لازم به ذکر است، چاپگرهای جوهری در طول زمان به سمت تار شدن پیش می‌روند و همچنین علائم  چاپ شده نیز با گذشت زمان روی سیم، لوله و… به مرور محو می‌شوند.

تمامی موارد ذکر شده در بالا توسط دستگاه لیزر FLYMARK بر طرف شده و همچنین توانایی حک متراژ روی سیم، کابل و لوله را دارد. از دیگر مزایای دستگاه لیزر FLYMARK عدم نیاز به تعمیرات و نگهداری زیاد، کار مداوم به صورت 24 ساعته، عدم نیاز به هرگونه ماد مصرفی همانند جوهر چاپ است.

جت پرینتر   جت پرینتر

بستن منو
فلای مارک

  فارسی / English

error: